x

Ana Menu

Petek temilik
Elverdi Petek temizleme

Evinizin bazı odaları iyi ısınmıyorsa kalorifer tesisat temizliği ve petek temizliği zamanı gelmiş demektir. Kalorifer petek temizliği çok önemli bir konudur. Çünkü ısınma konusunda kombinin markası ve özellikleri önemli olduğu kadar kalorifer tesisatının kalitesi de o denli önemlidir. Evinizi veya iş yerinizi iyi ve ekonomik olarak ısıtabilmek için periyodik kombi bakımı ve tesisat temizliği yapılmalıdır.

 

Kalorifer yıkama veya petek temizliği niçin yapılır?

Kalorifer petekleri kombiden uzaklaştıkça sıcak su borularda ısı kaybına uğrar. Kombiden çıkan sıcak su borular mesafesi uzadıkça hızını ve ısısını kaybeder. Sirkülasyon yapan suyun en hızlı yoldan tekrar kombiye geri dönüp ısınması gerekir. Tesisat yıkama işleminin amacı tesisat içerisinde suyun akışını engelleyecek veya yavaşlatacak tortuların temizlenmesidir.

Kalorifer tesisat temizliği nasıl yapılır

Kalorifer tesisatında pislik varsa işe önce içindeki filtreyi temizlemekle başlanmalıdır. Filtre temizliği yapılmasına rağmen ısınma sorununun devam etmesi tesisatın kirli olduğu ve tesisat yıkama yapılması gerektiği anlamına gelir. Kalorifer tesisat yıkama işlemini kendiniz de yapabilirsiniz. Piyasadan rahatlıkla bulabileceğiniz bir kombi koruyucu sıvı ilaç satın alarak tesisatın uygun bir yerinden muhtemelen banyodaki petekten tesisata boşaltın. Kombinin basıncıyla bu ilaç tesisat içerisinde dolaşmaya başlar ve tesisatın içindeki kiri pası söküp atarak bir temizlik yapar, tıkanan bir kısım varsa açılmasına ve suyun rahatlıkla devirdaim yapmasına yardımcı olur. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu satın aldığınız kimyasalın içeriği ve kalitesi ve doğru ilaç olmasıdır. Bu yüzden çok dikkatli olunmalıdır. Bu konuda yapılacak en akıllıca hareket kombiyi ve tesisatınızı riske atmadan kalorifer tesisat temizliği, petek temizliği, kalorifer tesisatı yıkama işi yapan bir kombi servisini arayarak işi ehline yaptırmaktır.

Elverdi Petek Temizliği

 

Elverdi Petek temizleme
Ankara petek temizleme

Firmamız Ankara kalorifer tesisatı yıkama, Ankara petek temizliği, Ankara kalorifer yıkama  konularında yılların getirdiği tecrübe ile hizmet vermektedir. Kalorifer yıkama işinde yıllardır kullandığımız ve kalitesini bildiğimiz kalorifer temizliği kimyasalı   kullanmaktayız. Yeni bir marka kimyasal kullanmadan önce teknik servisimizde en az bir ay deneyerek kombinin bakır parçalarına zarar verip vermediği test edildikten sonra yıkama işinde kullanıyoruz. Ayrıca kullanacağımız kalorifer yıkama kimyasalının TSE belgesi olmasına önem veriyoruz. Bütün bunlar müşterilerimizi güvenceye almak ve gerek kombi cihazına, gerekse tesisata herhangi bir zarar gelmesini önlemek içindir.

 

Yerden Isıtma ve Tesisat Temizliği

Yerden ısıtma sistemlerinde en büyük sorunlardan birisi kesinlikle çamurlaşmadır. Suyun belli filtrelerden geçmeden tesisatlarda dolaşması bu sorunu meydana getirir. Tesisat temizliğinde son teknoloji makinelerimiz ile işlem yapıyoruz. Kombiye bağladığımız makineler ya da yerden ısıtma sistemlerine monte ettiğimiz sistemimiz ile filtreli bir biçimde temiz suyu eviniz içersin de dolaştırıyoruz. Belli kimyasallar ile desteklediğimiz su sayesinde herhangi bir çamurlaşmanın ya da en ufak bir tortunun bile tesisatların içinde kalmasına izin vermiyoruz. Petekler ısınmıyor tarzı sorunlarınız da ilk yaptırmanız gereken şey petek temizliğidir. Peteklerin ısınma mantalitesi tamamıyla suya duyarlıdır. Sıcak suyun peteklerde gezmesi evinizin ısınması anlamına gelir. Normal olarak kullandığınız bir derecede eski performansı alamıyorsanız yada peteklerin bir bölümü soğuk bir bölümü ise sıcaksa hemen Boğaziçi Tesisat firmamızı alarak üst seviye hizmet anlayışımızdan yararlanabilirsiniz. Makinemiz sayesinde suyun tüm peteklerde sırasıyla güçlü bir baskı ile gezmesi sağlanarak temizlik sona erer. Bundan sonra faturalarınızda belli bir düşü olacaktır. özellikle yıllar boyunca petek temizliği yapılmayan hanelerde büyük sorunlar meydana gelmektedir. Tortu, kireç ve pas yıllar sonra peteklere iyice tutunur ve bazı durumlarda peteklerin değişmesi gereklidir. Bu yüzden her yıl düzenli olarak firmamıza başvurup petek temizliğini en uygun fiyatlar dahilinde yaptırabilirsiniz.

Petek temizliği yöntemleri kimyasal uygulayarak ya da kimyasal uygulamadan iki şekilde hatta gerektiği durumlarda birbirinin tamamlayıcısı olarak birlikte kullanılabilmektedir. Yöntemin ne olduğu o kadar önemli bir durum olmayıp tekniğin doğru bir şekilde kullanılması ve en önemlisi de deneyimli kişiler tarafından uygulanması daha çok önem taşımaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı kalorifer petek temizliği firması seçimi çok önemlidir. İnce eleyip sık dokunacak konular ise ekibin başarısı, kullanılan ekipmanın kalitesi, firmanın referansları ve uygulayacağı yöntemi iyi analiz edip edemediği şeklindedir.

Kalorifer petek temizliğinde kaliteli hizmeti uygun fiyata almak da önem taşımaktadır. Bunun için de kalorifer petek temizliği fiyatlarını karşılaştırmalı olarak analiz etmek bütçenin sarsılmaması için oldukça önemlidir.

Petek Temizliği Fiyatları, petek sayısına göre değişmekte olup, evin m2 sine göre ve tesisat uzunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir.Firmamız petek temizleme işleminde kaliteden ödün vermeden, en uygun fiyat garantisi vermektedir. Güvenilir Kaliteli hizmet ve uygun fiyat bir arada olur mu diye  düşündüğünüzü hisseder gibiyiz. Evet bizce bu mümkün. Gelişmiş teknoloji yardımı ile bu mümkün.Gelişmiş ekipmanlarımız sayesinde, bir çok firmadan daha kısa sürede iş bitirme imkanına sahibiz ve uygun fiyatlarımız nedeni ile bir çok firmadan daha çok iş yapmaktayız. (Alet çalışır el övünür ) Ata sözünden aldığımız ilhamla, hep teknolojinin en ileri seviyesinden yararlanıyoruz ve buda bize zaman kazandırıyor.Bu sayede daha çok iş yapıyoruz ve  uygun fiyat garantisi veriyoruz.