x

Elverdi Petek Temizleme

 

Petek temilik
Elverdi Petek temizleme

Evinizin bazı odaları iyi ısınmıyorsa kalorifer tesisat temizliği ve petek temizliği zamanı gelmiş demektir. Kalorifer petek temizliği çok önemli bir konudur. Çünkü ısınma konusunda kombinin markası ve özellikleri önemli olduğu kadar kalorifer tesisatının kalitesi de o denli önemlidir. Evinizi veya iş yerinizi iyi ve ekonomik olarak ısıtabilmek için periyodik kombi bakımı ve tesisat temizliği yapılmalıdır.

 

Kalorifer yıkama veya petek temizliği niçin yapılır?

Kalorifer petekleri kombiden uzaklaştıkça sıcak su borularda ısı kaybına uğrar. Kombiden çıkan sıcak su borular mesafesi uzadıkça hızını ve ısısını kaybeder. Sirkülasyon yapan suyun en hızlı yoldan tekrar kombiye geri dönüp ısınması gerekir. Tesisat yıkama işleminin amacı tesisat içerisinde suyun akışını engelleyecek veya yavaşlatacak tortuların temizlenmesidir.

Kalorifer tesisat temizliği nasıl yapılır

Kalorifer tesisatında pislik varsa işe önce içindeki filtreyi temizlemekle başlanmalıdır. Filtre temizliği yapılmasına rağmen ısınma sorununun devam etmesi tesisatın kirli olduğu ve tesisat yıkama yapılması gerektiği anlamına gelir. Kalorifer tesisat yıkama işlemini kendiniz de yapabilirsiniz. Piyasadan rahatlıkla bulabileceğiniz bir kombi koruyucu sıvı ilaç satın alarak tesisatın uygun bir yerinden muhtemelen banyodaki petekten tesisata boşaltın. Kombinin basıncıyla bu ilaç tesisat içerisinde dolaşmaya başlar ve tesisatın içindeki kiri pası söküp atarak bir temizlik yapar, tıkanan bir kısım varsa açılmasına ve suyun rahatlıkla devirdaim yapmasına yardımcı olur. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu satın aldığınız kimyasalın içeriği ve kalitesi ve doğru ilaç olmasıdır. Bu yüzden çok dikkatli olunmalıdır. Bu konuda yapılacak en akıllıca hareket kombiyi ve tesisatınızı riske atmadan kalorifer tesisat temizliği, petek temizliği, kalorifer tesisatı yıkama işi yapan bir kombi servisini arayarak işi ehline yaptırmaktır.

Elverdi Petek Temizliği

 

Elverdi Petek temizleme
Ankara petek temizleme

Firmamız Ankara kalorifer tesisatı yıkama, Ankara petek temizliği, Ankara kalorifer yıkama  konularında yılların getirdiği tecrübe ile hizmet vermektedir. Kalorifer yıkama işinde yıllardır kullandığımız ve kalitesini bildiğimiz kalorifer temizliği kimyasalı   kullanmaktayız. Yeni bir marka kimyasal kullanmadan önce teknik servisimizde en az bir ay deneyerek kombinin bakır parçalarına zarar verip vermediği test edildikten sonra yıkama işinde kullanıyoruz. Ayrıca kullanacağımız kalorifer yıkama kimyasalının TSE belgesi olmasına önem veriyoruz. Bütün bunlar müşterilerimizi güvenceye almak ve gerek kombi cihazına, gerekse tesisata herhangi bir zarar gelmesini önlemek içindir.

 

Ankara Petek Temizleme

Çubuk Petek Temizleme

Akyurt Petek Temizleme

Pursaklar Petek Temizleme

Keçiören Petek Temizleme